top of page
Michal%20Singer_edited.jpg
730, Singer, Vykuk, kombinovaná technika

MICHAL SINGER
(NAR. 1959)

Jeden z nejvýraznějších umělců dnešní doby, který se na pozici respektovaného autora vypracoval díky svébytnému stylu a enormní energii.

Realizuje se v malbě, kresbě, grafice, kolážové tvorbě i užitém umění. Věnuje se i psaní originálních esejistických, básnických a prozaických textů filozofického zaměření. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách významných státních a veřejných institucí, například ve stálé sbírce současného umění NG ve Veletržním paláci. Současně patří k vyhledávaným autorům mezi soukromými sběrateli. V roce 2003 ho výtvarně - teoretická porota časopisu Pars ocenila jako nejlepšího výtvarníka České republiky. O pět let později byl nominován Národní galerií na cenu pro nejlepšího umělce Evropy (Sovereign European Art Prize). V roce 2009 a 2014 získal čestné uznání v soutěži Grafika roku. K jednadvacátému výročí nakladatelství Argo ilustroval knihu helénistického básníka Apollónia Rhodského Argonautika. Společně s dekadentním básníkem K. H. Krchovským publikovali originální knihu ilustrovaných básní Singer/Krchovský.


Zaujmulo Vás Michalovo umění nebo byste rádi investovali do jeho tvorby? Podívejte se na jeho online katalog s aktuálními díly k prodeji nebo nám rovnou zavolejte a domluvte si prohlídku.

bottom of page